Осем приложения за организация и продуктивност
Здравейте прекрасни хора! В тази статия ще ви запозная с осем любими мои приложения, без които не мога в ежедневието си. Всяко от тях допринася за моята продуктивност или организация.
1. Chat GPT
Няма как да не сте чули за наскоро появилият се изкуствен интелект, който може да отговори на всеки въпрос и да напише текст на всякаква тема. Представете си версия на Google, която взаимодейства с вас, пише вместо вас и ви предоставя информация по разбираем и структуриран начин. Най-добрата част е, че платформата е безплатна.
Не пропускай факта, че това е изкуствен интелект, който също допуска грешки и дава неточности . Съветвам те да го използваш за вдъхновение и помощ, а не като заместител на човешката дейност.
2. Google Keep
Google Keep е приложение за бележки, списъци и графици. Работи на всичките ти устройства и чрез него трансфера на записките ти е изключително лесен и достъпен. С приложението можеш също да записваш аудио бележки и да прехвърляш файлове и снимки.
3. Forest
https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.forestapp&hl=en_US
Forest е приложение за продуктивност. Ако лесно се разсейваш и имаш нужда от приложение, което да ти помогне с концентрацията, Forest е чудесен избор. Споделяла съм и преди колко полезно е да работиш с таймер и да разпределяш задачите си на равни части. Ако и ти харесваш този метод приложението определено ще ти е полезно. Ако работиш повече на настолен компютър или лаптоп го има и като допълнение за браузъра ти.
4. Life at Spaces
Подобно на Forest, това приложение лесно ще ти помогне да се фокусираш. Life at Spaces те пренася на виртуално място, придружено с полезни инструменти като таймер, място за записки и достъп до любимата ти музика.
5. ASANA
Asana е приложение, с което можеш да организираш целия си работен процес. Всичко от записки до срещи. Ако работиш с екип ще ти е още по-полезно, защото приложението има много инструменти за съвместна работа.
6. Deepstash
Deepstash е приложение за идеи и вдъхновение. Всеки ден в него може да откриеш синтезирани извадки от книги, лекции и интервюта, които съвпадат с твоите интереси.
7. Pocket
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ideashower.readitlater.pro&hl=en_US
Понякога попадаме на интересно съдържание, но нямаме време да го прочетем или изгледаме. Тук на помощ идва Pocket. Приложението ти позволява да запазваш видеа, подкаст епизоди и статии за по-късно.
8. TED
Наскоро открих TED и го използвам всеки ден. Приложението е подобно на Youtube, само че в него ще намериш единствено полезни и образователни видеа и лекции на специалисти в различни области. Алгоритъма на приложението се напасва към твоите интереси.
Това е всичко за днес ❤️ Надявам се тази статия да ти е била полезна! Усмихвай се и до скоро!
Оставете коментар